Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Rendezvous with Destiny

Začínáte na malém palouku a vaším úkolem je najít nejbližšího spojeneckého vojáka. Sledujte žlutou šipku na kompasu a doběhněte k vojákovi, ze kterého se vyklube seržant Hassey. Ten vám dá svou pistoli, kterou si musíte vzápětí vyzkoušet (použijte pohled přes mířidla a alespoň jednou vystřelte). Pak následujte seržanta ke dvojici Němců, kteří si prohlížejí dvojici parašutistů. Pokud je nenecháte rozkoukat, tak by pro vás měli být snadným cílem (až je zastřelíte, nezapomeňte sebrat jejich pušky). Po přestřelce opět následujte seržanta, který vás dovede k nedalekému domu.
Po krátkém rozhovoru odběhne seržant Hassey spolu s jedním vojínem k brance nalevo od domu. Následujte je a seržant vás dovede až k plotu, za kterým se schovává několik protivníků. Na začátku přestřelky vám hra naznačí, jak byste měli podobnou situaci řešit. Němečtí vojáci jsou totiž schovaní za plotem a je velmi obtížné je zasáhnout. Seržant se proto pokusí o útok z křídla a vy ho při tom pokusu musíte krýt. Jakmile zahájíte krycí palbu, tak se nad hlavami protivníků objeví ukazatele morálky (čím více je ukazatel šedý, tím víc jsou Němci vyděšeni).Snažte se držet jejich morálku na co nejnižší úrovni, protože když se vaši protivníci bojí, tak se jen schovávají a nestřílí.
Až seržant postřílí všechny protivníky, tak doběhněte k hořícímu letounu. Pak pokračujte k dalšímu domu, u kterého narazíte na menší skupinku nepřátel. Ti se kryjí za bednami, takže nejjednodušší bude dům obejít zleva a napadnout protivníky zboku. Až je všechny postřílíte, pokračujte k nedaleko umístěnému protiletadlovému dělu, které kryje několik dalších vojáků. Použijte taktickou mapu, díky které odhalíte pozice všech vašich protivníků. Vaši spolubojovníci jim rychle morálku a vy je můžete klidně napadnout zleva nebo zprava. Až budou všichni protivníci mrtví, umístěte k dělu nálož a odběhněte do bezpečné vzdálenosti.
Po zničení děla se na scéně objeví další Němci. Najděte si nějaký kryt a pomozte je svým spolubojovníkům pomoci postřílet. Až se vám to povede, tak dostanete za úkol zabít posledního protivníka, který se schovává za stodolou (vejděte dovnitř a zastřelte Němce, který se kryje za dveřmi na druhé straně stodoly). Po splnění úkolu se vraťte zpět k bednám, za kterými se kryli vaši spolubojovníci. Ti mezitím proběhli domem k dalšímu dělu. Následujte je a opět postřílejte vojáky rozmístěné v jeho okolí. Po jeho zničení pomocí výbušnin doběhněte k seržantovi, čímž ukončíte první kapitolu.

2. Ambush at Exit 4

Po úvodním rozhovoru vám seržant předá velení nad desátníkem Hartsockem. Hra vám nyní ukáže, jak probíhá zadávání rozkazů jednotce pod vaším velením. Nejprve odmačkejte všechny instrukce. Pak podržte L1 a ukažte desátníkovi, kam má běžet. Až provede váš rozkaz, tak pokračujte ve čtení instrukcí. Jakmile je všechny odmáčknete, tak opět podržte L1 a ukažte na strašákav německé uniformě (jde o příkaz k podpůrné palbě). Desátník na něj začne střílet. Po přečtení dalších instrukcí musíte desátníkovi přikázat, aby na strašáka zaútočil. Podržte L1, ukažte na strašáka a nakonec zmáčkněte R1.
Až desátník skolí strašáka, tak ho zavolejte k sobě (zmáčkněte směr.šipku dolů). Po tomto příkazu vás budou vojáci vaší jednotky následovat (ikona vaší podpůrné jednotky se objeví uvnitř kompasu). Pak mu přikažte, ať se od vás opět odpojí (směr.šipka nahoru). Po krátkém výcviku se můžete pustit do plnění svého hlavního úkolu, kterým je setkání se 4. pěší divizí. Vyběhněte na cestu za vámi a doběhněte až na dvorek malého statku, který drží skupinka Němců. Přikažte desátníkovi, ať na ně střílí, a až budou dostatečně vyděšeni, tak přeběhněte do malé stodoly vpravo. Z ní pak můžete protivníkům vpadnout do boku a snadno je zlikvidovat.
Po přestřelce pokračujte směrem na statek a kompas vás po chvilce dovede k políčku s několika zídkami. Za jednou z nich se kryje skupinka Němců, jejichž pozornost by na sebe měl upoutat desátník Hartsock svou podpůrnou palbou. Bohužel zde není prostor na útok po křídle, takže to budete muset vyřešit přesnou střelbou na větší vzdálenost. Postupujte dál směrem k minometu, na který ukazuje váš kompas. Připravte se na přestřelku s početnější nepřátelskou jednotkou. Pak pokračujte směrem k dalšímu označenému bodu.
Doběhněte až k dvojici kráterů, které vám poslouží jako kryt při útoku na několik Němců schovaných za zídkami. Ukažte desátníkovi na jedn z kráterů a pak mu přikažte, ať pálí na pravou nebo levou dvojici nepřátel. Ze stejné strany pak sami zaútočte a pokuste se dostat protivníkům do boku (Při útoku zleva použijte jako kryt živý plot a zprava nízkou zídku). Až je zlikvidujete, pokračujte k označené dvojici parašutistů, kteří vám řeknou o nedalekém kulometném postavení. Doběhněte k němu a kulomet použijte k odražení nepřátelského protiútoku, který proti vám bude veden směrem z pláže (kulomet má omezenou zásobu munice, tak na to nezapomínejte). Po odražení protiútoku si promluvte se seržantem

3. Objective XYZ

Tuto kapitolu začínáte s desátníkem Hartsockem a vaším úkolem je vyčistit nedalekou vesnici. Desátníka nechte zaujmout pozici někde u potoka a až začne pálit na skupinku Němců u nákladního auta, tak objeďte dům zleva. Po zneškodnění první skupinky doběhněte k nákladnímu autu a pomocí taktické mapy si udělejte obrázek o své situaci.
Na silnici před vámi je umístěno velmi nepříjemné kulometné hnízdo, na které nemůžete zaútočit čelně (rozhodně vám nedoporučujeme volat k sobě desátníka, protože by v kulometné palbě dlouho nepřežil). Místo toho nejprve z bezpečné vzdálenosti zastřelte dvojici Němců, kteří se schovávají u malého dvoukoláku (najděte si takový úhel, ve kterém vás před kulometem kryje strom nebo dvoukolák). Pak využijte krytu dvoukoláku a přeběhněte k několika barelům. Na druhé straně silnice vidíte díru v živém plotě, která je vaším cílem. Živým plotem totiž můžete proběhnout za dům, kde jste před kulometem v bezpečí.
Nyní budete muset přes dvorky obejít několik domů stojících u silnice, protože se tak dostanete kulometčíkovi do zad. V domech je ale rozmístěno několik Němců, kteří na vás zahájí palbu z oken. Až je jednoho po druhém zlikvidujete, tak pokračujte k opuštěnému kulometnému hnízdu (kulometčík by na vás měl zaútočit jako jeden z řadových vojáků). Kompas vás od něj dovede až k velkému statku, který drží malá německá jednotka.
Desátníka nechte někde u nákladního auta před statkem a nechte ho střílet na zakopané Němce. Sami oběhněte zprava budovu statku a průchodem zhruba uprostřed budovy se dostanete Němcům do zad. Až všechny zlikvidujete, tak začnete postupovat směrem na jih. Jakmile se dostanete na konec velké budovy, tak na vás s jihu vyběhne několik nepřátel. Najděte si nějaký kryt a odrazte jejich protiútok. Pak postupujte směrem na jih, dokud se nedostanete až k německým byrákům. Zde můžete využít několika zídek, díky kterým se dostanete snadno do boku.
Vaším cílem je velká budova na jižním konci travnatého prostranství. Kompas vás dovede až k jejímu vchodu, před kterým se za několika barely zkrývá záludný protivník. Až ho zneškodníte a dostanete se dovnitř, tak hoďte granát do velké jídelny plné protivníků. Po vyčištění jídelny můžete proběhnout na dvorek, kde najdete dvojici amerických parašutistů s bazukou. Rychle zaběhněte za nákladní auto nalevo od nich a připravte se na německý protiútok vedený z protější stodoly. Až zastřelíte dvojici protivníků běžící přímo k vám, tak přeběhněte k několika barelům, zpoza kterých můžete napadnout další Němce z boku. Až budou všichni mrtví, tak si promluvte se svým seržantem.

4. Foucarville Blockade

Do vaší jednotky přibyli vojíni Garnett a Allen. Díky jejich palebné podpoře bude vaše úderná síla podstatně vyšší, takže ji nezapomeňte využívat. Postupujte směrem na jih a po pár metrech na vás začnou střílet Němci rozmístění v domech u silnice. Díky podpůrné palbě vaší jednotkyby pro vás neměl být problém postupovat směrem k domu, za kterým teče mělká říčka. Zaběhněte za dům a dejte si pozor na Němce, který se zkrývá uvnitř. Domem projděte až ke dveřím vedoucím na silnici a zneškodněte Němce kryjící se za sudy na její druhé straně.
Po zneškodnění protivníků na silnici postupujte směrem k říčce za domem. Za zdí na její druhé straně se totiž ukrývají další protivníci. Nechte na ně útočit své muže a sami je obejděte zleva. Až všechny vojáky postřílíte, tak postupujte směrem k silnici vedoucí z východu na západ. Silnice je bohužel velmi dobře pokrytá kulometem, který je umístěn západně od křižovatky. Po silnici se ke kulometu nedostanete, takže směrem na západ postupujte po dvorcích domů stojících na severní straně silnice. Na dvorcích narazíte na několik skupinek nepřátelských vojáků, takže se dobře kryjte.
nakonec se prostřílíte až k nejzápadnějšímu domu, který stojí na úrovni kulometného hnízda. Nejprve postřílejte vojáky u jihozápadního rohu domu a pak umlčte kulomet. Po úplném vyčištění silnice doběhněte až k zátarasu, u kterého musíte odbočit ze silnice do zahrady před kostelem. Zahrada je tvořena hustou sítí živých plotů, za kterým se ukrývá několik protivníků. Doporučujeme postupovat podél plotu u silnice, protože tak se jim dostanete velmi rychle do boku. Až bude zahrada čistá, tak postupujte směrem ke kostelu. Na hřbitově po jeho stranách je rozmístěno několik dalších protivníků, takže postupujte velmi opatrně.
Až vyčistíte okolí kostela, tak vám hra označí kulometné hnízdo, které najdete na cestě před kostelem. Doběhněte k němu a kulomet použijte pro odražení německého protiútoku. Až se vám to povede, začnou na vás střílet 2 nepřátelské minomety. Proběhněte dírou v plotě západně od kulometného hnízda a co nejrychleji doběhněte k nedaleko stojícímu nákladnímu autu. Od něj můžete postřílet vojáky u prvního minometu. Pak k němu doběhněte a z krytu za živým plotem postřílejte vojáky u druhého minometu. Nakonec doběhněte zpět k nákladnímu autu, kde se setkáte se seržantem.

7. Dead Man´s Corner

Druhým úkolem dne je doprovodit tank na důležitou křižovatku (Němci tedy logicky nesmí tank zničit). Hlavní osou postupu je silnice, která vede přímo na východ. Zpočátku půjde vše velmi jednoduše. Nechte tank postupovat po silnici a on si poradí se všemi protivníky, kteří se mu postaví do cesty. Po chvilce vás ale hra upozorní na protitankové dělo, které je umístěno jižně od silnice (za žádnou cenu nenechte tank vyjet do jeho palebného pole). Tank nechte stát na silnici a spolu se svou jednotkou doběhněte až k nejsevernějšímu živému plotu, který tvoří okraj mapy.
Podél plotu postupujte směrem na východ a po chvilce se dostanete do boku kulometnému hnízdu, které pokrývá silnici. Pokud se drříte nejvýchodnějšího plotu, tak vpadnete vojákům u děla do zad. Postřílejte je a vraťte se na silnici, jejíž východní konec je zatarasen několika stromy. Přivolejte tank a ten zátaras prorazí. Za zátarasem se okolí silnice opět otevírá. Naštěstí opě vše zvládne váš tank, takže protivníků v okolí zaparkovaného náklaďáku se nemusíte bát.
Na konci dlouhého živého plotu vedoucího podél silnice vidíte nepříjemné kulometné hnizdo. V jeho okolí se pohybuje několik Němců s panzerfausty, takže tank zde nemůže bezhlavě útočit. To ale neznamená, že vás nemůže zbavit kulometného hnízda. Stačí, když si tank popojede do vhodného úhlu a vy mu přikážete vést podpůrnou palbu proti hnízdu. Jakmile je kulomet umlčen, můžete k němu doběhnout a postřílet protivníky v jeho okolí. Pak pokračujte k dalšímu zátarasu, který opět musí prorazit váš tank. Bohužel je vzápětí zničen. Postřílejte Němce za zátarasem a doběhněte k silnici, na které už na vás čeká seržant Hassey.

8. The Crack of Dawn

Na začátku této kapitoly si musíte promluvit se seržantem, který vám dá za úkol umlčet nedaleko umístěné kulometné hnízdo. Kromě toho vám ještě předá velení nad druhou jednotkou, takže od této chvíle máte k dispozici 2 samostatné nezávislé týmy. Je to velká výhoda, protože můžete napadnout protivníky ze dvou stran. Držte se při tom ale pravidla, že tým Fire by se měl starat o palebnou podporu a tým Assault zase o útok (oba týmy jsou samozřejmě univerzální, ale pokud je použijete podle jejich specializace, tak se dočjáte lepších výsledků).
Vyběhněte na silnici, která vede směrem na sever. Určitě vás nepřekvapí, že po jejich stranách na vás čeká několik dobře rozmístěných Němců. Jeden z týmů nechte na silnici a s tím druhým běžte směrem za dům nalevo od silnice. Zneškodněte všechny protivníky v zahradě a pak vpadněte do zad protivníkům na silnici. Pokud jsou přibiti k zemi palbou podpůrného týmu, tak by mělo jít o jednoduchý úkol. Pokračujte na horizont, za kterým vás čeká další nepříjemná přestřelka.
Jádro odporu najdete východně od solnice. Možnosti jsou hned dvě. Buď je napadnete směrem od silnice, nebo doběhněte až k nejvýchodnějšímu živému plotu a napadnete je zprava. Druhá možnost je podle nás vhodnější. Podpůrný tým nechte na horizontu a přikažte jim, ať zaměstnají protivníky krčící se za živým plotem. Sami nejprve zlikvidujte protivníky schované až u nejvýchodnějšího živého plotu a pak vpadněte do zad skupince, která se kryje zhruba uprostřed rozlehlé zahrady. Až budou všichni protivníci mrtví, tak se vraťte zpět na silnici. Vaším hlavním cílem jsou trosky budovy u severního konce silnice. V prvním patře je umístěn těžký kulomet, na který by se měl zaměřit váš podpůrný tým. Vy se opatrně přesuňte ke zdi zahrady nalevo od silnice a postřílejte všechny vojáky, kteří se po zahradě pohybují. Pak doběhněte až ke stromům nedaleko domu a postřílejte vojáky v prvním patře. Jako poslední zlikvidujte Němce, kteří se kryjí za dvoukolákem postaveným přímo uprostřed silnice (pokud doběhnete až k domu, tak jim můžete vpadnout do zad).
Hned po přestřelce stáhněte všechny své vojáky do okolí domu, na který po chvilce zaútočí početná německá jednotka směrem z východu. Pokud proti nim použijete težký kulomet, tak byste se měli snadno ubránit (záleží také na rozmístění vašich vojáků, kteří musí mít výhled směrem na východ). Na závěr kapitoly si pak na silnici před dobitým domem promluvte se svým seržantem.                                                   9. The Fall of St.Come Du Mont

Ihned po úvodním rozhovoru se připravte na zuřivou přestřelku. Kousek západně od vás se nachází malá německá jednotka, která na vás začne pálit. Dejte svým mužům příkaz kpodpůrné palbě a sami zaběhněte až za hromadu slámy jihozápadně od vaší pozice. Zpoza slámy pak můžete bez problémů všechny protivníky postřílet.Až budou všichni mrtví, tak přesuňte své muže do prostoru, který Němci bránili.
Jakmile vyběhnete na prostranství západně od dřevěného plotu, tak se dostanete do poměrně silné palby několika pěšáků a těžkého kulometu. Podpůrnému týmu dejte rozkaz ke krycí palbě a sami se přesunujte od jednoho krytu ke druhému. Postupujte opět směrem na jihozápad, protože to je jediný způsob, jak se mlžete dostat svým protivníkům do zad. Hlavním jádrem odporu je prostor od malé zděné budovy. Pokuste se dostat až na jižní stranu této budovy a pak už si můžete své protivníky vychutnat. Nejprve zezadu umlčte kulometné hnízdo a pak s podporou svých vojáků zaútočte na zbývající obránce.
Úzkou uličkou proběhněte až k polorozbořené budově, na kterou ukazuje váš kompas. Budova je plná Němců, takže se dovnitř prostřílejte s podporou celého týmu (hlavně se co nejrychleji zbavte protivníka v prvním patře). Za budovou už na vás čeká seržant Hassey, který bojuje s další malou skupinkou obránců. Své vojáky nechte v sežantově blízkosti a dejte jim rozkaz k podpůrné palbě. Sami zaběhněte za dům severozápadně od obránců a probojujte se jim do boku.
Po zlomení odporu obránců se dostanete do uličky vedoucí na dvůr opravdu velkého statku. V jeho jihozápadním rohu stojí tank, který budete muset zničit. Ještě před tím ale budete muset odrazit několik německých pokusů o protiútok. Rozmístěte své muže v severovýchodním rohu dvora a odrazte všechny bezhlavě útočící Němce. Až přestanou Němci vybíhat z jihovýchodního rohu dvora, tak tam doběhněte pro panzerfaust. Vraťte se s ním do domu v severovýchodním rohu dvora a z jeho západních dveří zničte pomocí pancéřové pěsti německý tank. Nakonec doběhněte k seržantovi, který vám pogratuluje k úspěšnému vedení útoku.

10. Buying the Farm

V této kapitole budete mít po delší dobu k dispozici tank. Při jeho nasazení myslete na fakt, že Němci mají k dispozici protitankové zbraně, takže tank nemůže operovat bez podpory pěchoty (pokud to budete ignorovat, o tank příjdete). Vaším cílem je obsazení nedaleké farmy, kterou srdnatě brání početná německá skupina. Boj s ní začne na zahradě východně od farmy. Tank postavte do jejího jihovýchodního rohu a sami postupujte podél severního živého plotu směrem k farmě. Doporučujeme vám plně soustředit se na odstřelovačské pušky, která je při boji na větší vzdálenost doslova k nezaplacení (pokud si dřepnete, tak se vám bude mnohem lépe mířit).
Podél severního plotu postupujte až ke stěně farmy, za kterou se kryje několik Němců. Díky odstřelovačce byste se jich měli bez problému zbavit. Jakmile se dostanete do severozápadního rohu zahrady, přivolejte tank, který umlčí kulometné hnízdo v rohu zdi obklopující farmu. Pak postupujte po prašné cestě směrem na jih, kde je na západním konci cesty u vnější zdi umístěno protitankové dělo. Přeběhněte za ploty jižně od cesty a prostřílejte se až do jihozápadního rohu mapy. Z této pozice totiž můžete pohodlně postřílet obsluhu děla. Pak přivolejte tank, který by ale zatím neměl dojet až na dvůr farmy.
Podél západního okraje mapy doběhněte k prvnímu domu nalevo od přístupové cesty. Z této pozice můžete začít likvidovat Němce na dvoře. Vaším prvním cílem by měl být voják z panzerfaustem východně od přístupové cesty. Další se většinou ukrývá za traktorem v severovýchodním rohu dvora. Pokud jsou vojáci z panzerfausty mrtví, zavolejte tank, který dvůr vyčistí. Dál pokračujte směrem na severovýchod od farmy. Na východním konci louky plné sena na vás čeká německý tank a za živým plotem kousek za ním číhá voják z panzerfaustem. Použijte kopy sena jako kryt a pokuste se dostat do pozice, ze které můžete zastřelit vojáka z panzefaustem. Pak nechte svůj tank zaútočit na ten německý (pokud je váš tank zničen, tak použijte panzerfaust) a po jeho zničení doběhněte na místo setkání s druhou jednotkou.