Jdi na obsah Jdi na menu
 


 pokojích, pokud s ní půjdete dovnitř a otočíte se k ní zády, vytáhne na vás injekci a vaše cesta bude u konce. Mimochodem myslím, že její tetovaní na stehně mluví za všechno ;)

Death On The Mississippi

Zbraně k nalezení: Snub Nosed, Bull. 480, FN-2000, Shotgun
Odměna: 470 000 $

Tentokrát před sebou máte dokonce sedm cílů, což je obzvláště na obtížnost Pro docela peklo. Vyběhněte po schodech na první palubu a běžte kolem pravého okraje až ke kolesu. Tady přeskočte na druhou stranu a nalákejte k sobě hlídkujícího námořníka. Až k vám přijde vytrhněte mu zbraň a srazte ho k zemi. Vezměte si jeho uniformu a jeho tělo hoďte přes zábradlí do vody. Všimněte si prvního člena gangu, který hlídkují o patro výše. Vylezte po dřevěném plotu nahoru a počkejte si až bude vycházet ze dveří. Vytáhněte revolver a vezměte si ho jako lidský štít. Odpochodujte s ním až k místu, kde jste vylezli a hoďte ho dolů. Pokud ho to nezabilo, tak slezte a hoďte jeho tělo přes palubu. V místnosti, kterou chodil kontrolovat se nachází narozeninový dort a jeden číšník. Číšníka musíte v tichosti omráčit (pozor má nůž), vzít si jeho šaty a tělo uložit do chladícího boxu. Do dortu píchněte uspávací injekci. V horním patře na vás čekají čtyři cíle plus tři civilisté, takže musíte jednat rychle a přesně. Nejprve se postarejte o gangstera s brokovnicí, který hlídá vchod. Jakmile se opře o zeď, připližte se k němu ze zadu a s pistolí v ruce jej před sebou doveďte k blízkému zábradlí. To je sice nízké a pravděpodobně jej jen omráčí, ale důležité je, že nebude nikomu na očích. Další cíl chodí na obchůzky kolem horní paluby a skrz kajutu. Jeho cesta vede přes střežený vchod takže si dejte pozor aby vás neviděl jak odstraňujete stráž. Nejlepším řešením je použít na něj stejnou taktiku jako na minulý cíl. Nebo můžete zamířit na levou část paluby, kde se jeden z číšníků občas stojí opřený o zábradlí. Shodit nejprve číšníka a pak si tu počkat na hlídkujícího gangstera. Jen si dejte pozor až ho budete házet dolů, protože by mohl dopadnout na druhou palubu. Doporučuji házet tělo spíše více vlevo.

Nyní už je uvnitř jen jeden gangster a kapitán Skip Muldoon. Tomu můžete donést sedativy napuštěný dort a jeho tělo pak odtáhnout a hodit přes palubu. Na zbylého gangstera si počkejte na záchodě a buď jej uspěte injekcí nebo ho za pomocí pistole doveďte k okraji paluby po svých. V kapitánově místnosti ještě nezapomeňte vzít z trezoru fotky. Teď vás ještě čekají další dva gangsteři na nižších palubách. Vezměte si proto zpátky svůj oblek a jděte ke kajutám pro cestující na první palubě. Tady počkejte až dáma odejde z pokoje a za chvíli i váš cíl. Následujte ho až k místu kde se opře o zábradlí. To bude jeho veliká chyba a vaše veliká příležitost. Poslední cíl se nachází v kotelně, kam máte jako civilista přistup zakázán. Takže se raději vraťte pro oblek námořníka a po dokončení zakázky se dojděte zpět převléci. U kotle se buď kotelníkovi vyhněte nebo jej vezměte jako štít a hoďte do kotle. Váš poslední cíl se rád kouká u zábradlí na pracující písty motoru, takže ho při té příležitosti přehoďte přes zábradlí dolů. V místnosti se ale nachází ještě jeden technik, který by vás mohl vidět. Doporučuji jej buď odstranit stejným způsobem jako kotelníka nebo si jen počkejte, až se nebude dívat. Úniková loď se nachází na zádi a pokud k ní začnete utíkat, i když vás někdo uvidí, bez problémů se vám podaří uprchnout. Získat u téhle mise hodnocení Silent Assassin je velice těžké, ale pokud budete opatrní a všech těl se zbavíte hozením přes palubu do vody, mělo by se vám to podařit.

…Till Death Do Us Part

Zbraně k nalezení: Six Shoter, Brokovnice, Puška na slony
Odměna: 500 000 $

V této misi můžete venku střílet a nosit zbraň aniž by vás někdo napadl. I když vám to vlastně bude k ničemu. Na začátku si můžete všimnout trojice vidláků, kteří se snaží zastřelit krokodýla. Krokodýl tam opravdu je vidět a pokud si vezmete brokovnici, můžete ho i zabít. V chajdě nalevo počkejte na opilce a až upadne do poctivého opileckého spánku, vezměte mu pozvánku na svatbu. Ta vás opravňuje ke vstupu do sídla. Uvnitř si promluvte s nevěstou a jakmile odejde, otevřete si paklíčem dveře nalevo a schovejte se ve skříni. Tady vydržte dokavaď nepřijde kněz. Jeho oblek vám totiž zaručí přístup po celém spodním patře a také na hřbitov. Jeho tělo uložte do almary a nezapomeňte si vzít bibli a klíče od vznášedla. V novém převleku zajděte na toaletu a vypáčte zámek na dveřích nalevo. Tady hlídkuje stráž, neměla by vás vidět jak jdete po schodech nahoru. Po něm vyběhněte až na půdu a tam připevněte bombu k mechanizmu, který drží křišťálový lustr. Je to ten nalevo. Stejnou cestou jděte nepozorovaně zpět a zamiřte do hlavního sálu. Jakmile bude ženich hrát na klavír, odpalte nálož.

Alternativním způsobem tiché eliminace (ovšem nehodnoceným jako nehoda) je otrávení dortu, který chodí ženich ujídat. Jen si musíte dát pozor na číšníka, který občas přijde pro pití a vynést odpadky. Dále je na řadě otec nevěsty. Ten se občas chodí procházet na hřbitov k hrobu svého čerstvě zemřelého bratra a pak kousky kuřat krmí aligátory. Rychlý způsob jak jej zneškodnit je počkat si na něj, u dveří, ze kterých vychází a shodit ho z malých schůdků napravo od dveří. Je to sice jen asi necelý metr, ale Pappy pád nepřežije. Další možností je následovat jej v převleku kněze až na hřbitov. Tady se nejprve musíte zbavit stráže, která sedí v severní chajdě a kouká z okna. Píchněte jí uspávací injekci a její tělo nechte ležet, nikdo k ní nepřijde. Pak vyčkejte než začne Pappy krmit aligátory a hoďte ho za nimi. Další možností jak zneškodnit tento cíl formou nehody je nastražení nálože nad jeho pokoj. Je to pokoj v prvním patře, který hlídá trojice strážných. Uvnitř je na zdi připevněná velkorážní puška na slony. Nálož musíte umístit na půdě v místě kde se od vámi bude nacházet onen pokoj. Pak už jen čekejte než se tam Pappy vrátí a odpalte nálož. K útěku můžete použít vznášedlo, kterým přijel kněz, pokud jste mu tedy nezapomněli vzít klíče.

House Of Cards

Zbraně k nalezení: SLP.40, SLP.40.S, TMP
Odměna: 675 000 $

Tuhle misi lze sice snadno provést s hodnocením Silent Assassin, ale zařídit aby všechny vraždy vypadaly jako nehoda, je téměř nemožné. Pro usnadnění celé mise je dobré vzít si s sebou pušku s tlumičem. Na začátku vstupte do kasina a zajděte si k recepci pro klíč od vašeho apartmánu. Pak vyjděte po schodech k výtahům a vstupte do levého z nich. Počkejte až se za vámi zavřou dveře a vylezte do výtahové šachty, tam počkejte dokud nepřijde vědec a až se výtah rozjede vytáhněte ho škrtící strunou nahoru. Seberte mu klíč, seskočte s vaším kufříkem dolů (ten jeho si tu zatím nechte, budete ho potřebovat při odchodu) a sjeďte o patro níže. Tady si zajděte do svého apartmánu a uvnitř smontujte svou pušku. Odložte jí na zem a vstupte na balkónek. Po pravici uvidíte na druhém balkóně hotelového poslíčka. Vyjděte s pokoje a zamiřte k němu. Ujistěte se, že se nikdo nedívá, připližte se k němu zezadu a strčte ho přes okraj balkónku. Teď už se nemusíte bát, že vás někdo uvidí. Po odchodu ještě zavřete dveře a zamiřte zpátky k výtahu. Tentokrát nastupte do pravého výtahu a nechte ho sjet dolů. Při cestě si vlezte do šachty a počkejte si na další oběť. Tou bude Hendrik Schmutz, který je na cestě do svého pokoje v sedmém patře. Uškrťte ho, seskočte dolů a vyjeďte do osmého patra. Teď zamiřte k pokoji, který patřil vědci. Ujistěte se, že šejk je již ve svém soukromém salónku a po cestě k pokoji stiskněte požární alarm. Teď rychle utíkejte do pokoje vědce, v ložnici vytočte na mobilu šejkovo číslo a ještě rychleji se vraťte k výtahu. Tím zajeďte do sedmého patra, do svého apartmánu, kde seberte pušku a vyjděte na balkónek. V kasinu totiž nefungují mobilní telefony, kvůli možnosti podvádění a tak musí šejk zajít ven.

Na balkónku zamiřte vpravo a přeskočte na malou železnou plošinku. Odtud budete mít skvělý výhled na šejka. Jedna rána do hlavy a rychle zpět do svého pokoje. Pušku tu musíte nechat, protože zpět budete brát kufřík s penězi, který měl u sebe vědec. Ještě než opustíte hotel musíte se stavit pro kazetu z bezpečnostních kamer. Vchod do místnosti není nijak zvlášť strážen, jen se sem občas jde podívat jeden z portýrů. V samotném bezpečnostním centru sedí jeden strážný, kterého budete muset uspat pomocí injekce. Pak seberte kazetu a můžete v klidu odejít zadním vchodem z hotelu pryč. Pokud byste přeci jen chtěli zabít všechny tři cíle tak, aby to vypadalo jako nehoda, máte šanci. Hendricka je možné shodit z balkónku jeho pokoje. Stačí si jen počkat u jeho dveří a až jimi projde, následujte ho až na balkón. Mimochodem stejným způsobem můžete do jeho kufru schovat bombu a až pak půjde za šejkem její výbuch je zabije oba. Vědce můžete shodit z osmého patra stejným způsobem, jen předtím musíte odstranit jeho osobní stráž. Jeho samotného pak odveďte na balkón jako lidský štít a hoďte dolů (K němu se dostanete za použití požárního poplachu a následném schování ve skříni). Se šejkem je to trochu složitější, potřebujete uniformu zaměstnance hotelu. Zavolat ho mobilním telefonem a pak rychle utíkat do jeho soukromé lóže a po schodech ven. Tady ho budete muset shodit až půjde po schodech zpět dolů. Ne vždy se to povede, ale jiný způsob pravděpodobně není.

A Dance With The Devil

Zbraně k nalezení: SLP.40, Desert Eagle, FN-2000, MP5, MP7, Dragunov
Odměna: 570 000 $

V této misi raději zapomeňte na maskování vražd jako nehody (je to sice možné, ale strašlivě zdlouhavé, komplikované a trochu založené na náhodě). Nejprve projděte hlavními dveřmi a promluvte si s ochrankou. Řekněte jí o zapomenutém kufříku a následujte jí do skaldu. Tam jí uspěte a vezměte si její oblek. S oblekem vejděte do garáží a u otevřeného nákladního auta se opět převlékněte, tentokrát do kostýmu na nebeskou party. Pokud máte s sebou nějakou zbraň nevstupujte do výtahu dveřmi, ale využijte postranní servisní vchod. Stačí jen odlákat hlídače pomocí mince a rychle se vyloupat dovnitř. Vylezte po žebříku a vlezte do prvního výtahu. Vyjeďte až do horních pater a hned zamiřte na toaletu. Tady si v pravé kabince počkejte na agenta Martineze a pomocí injekce nebo struny ho usmrťte. Odtáhněte jeho tělo do rohu aby nevadilo při otevírání dveří a vezměte si jeho kostým. Pokud ještě nemáte FN-2000, můžete si vzít jeho kufřík, ve kterém je tato zbraň ukryta. Vyjděte z toalet, dejte se vlevo a pak do dveří vpravo. Na konci chodby se nachází vchod do Martinezovi kanceláře, kde z notebooku zjistíte identitu dvou zabijáků najatých na vaše odstranění. Jedním z nich je Eve, příšerná zpěvačka s úžasným tělem v andělském kostýmu. Počkejte si na ní v kanceláři a hned jak přijde se do ní pusťte pěstmi. Nesmíte zaváhat nebo do vás vrazí jeden ze svých nožů. Její tělo odtáhněte za stůl a ujistěte se, že již nežije. Vedle stolu se nachází ještě jeden kufřík, uvnitř je ukryta puška SVD Dragunov, je jen na vás, kterou zbraň budete chtít odnést do svého úkrytu. Vraťte se zpět do výtahu, sjeďte dolů a přelezte do druhé šachty.

Zamiřte na pekelnou párty. Martinezův kostým vám umožní chodit všude, kde budete chtít. Na party si zajděte promluvit s barmanem. Odvede vás do skladiště, kde se spolu musíte utkat o post nejlepšího nájemného zabijáka na světě. Pokud máte u sebe svou zbraň tak je to jedině dobře, pokud ne musíte nejprve ke stolu a trochu se vyzbrojit. Každopádně začněte střílet co nejrychleji na místo, kde stojí ďábelský Maynard. Pokud ho nezabijete hned, nastane zuřivá přestřelka, při které můžete velice snadno přijít o život. Po jeho smrti seberte klíč od skaldu a vraťte se zpět na párty. Zamiřte k místu, kde jsou dveře na plošinu, ze které Vaana předvádí své vystoupení. Nalevo od dveří je přístroj, kterým se ovládají ohnivé efekty. Trošku si sním pohrajte a běžte se podívat jak to dopadne. Může se stát, že vás Vaana potká a půjde s vámi do soukromé místnosti trošku si užít. V tom případě jí budete muset odstranit ručně v oné místnosti. Cesta zpět v kostýmu by neměla být problém. U dodávky si na sebe opět vezměte uniformu a zamiřte ke vjezdu do garáže. Tam se v malé budce nachází video se záznamem bezpečnostních kamer. Počkejte až jeden ze strážných odejde, propližte se dovnitř a seberte nahrávku. Pak zajděte pro svůj oblek a nepozorovaně se dostaňte až k vašemu autu. To by neměl být problém. Stačí jen počkat až stráž půjde pryč, seběhnout po schodech dolů a vyčkat na vhodnou chvilku i u druhé stráže.

Amendment XXV

Zbraně k nalezení: Nailer, MP5, M14, Desert Eagle, Custom 1911, SLP.40
Odměna: 400 000 $

Zapomeňte, že byste si mohli vzít do bílého domu nějaké zbraně. Jediné co lze přenést skrz detektor, je puška ve speciálním kufříku. Pokud chcete můžete si jí vzít. Při procházení detektorem musíte kufřík položit na jezdící pás a na druhé straně si jej vzít. Za bezpečnostní kontrolou jděte rovně a schovejte se na toaletě vpravo. Počkejte si až sem půjde zaměstnanec a uspěte ho. Jeho tělo posuňte dál od záchodu a vezměte si jeho uniformu. Ze záchodu projděte dveřmi nalevo a pak dalšími dveřmi vlevo. V bezpečnostní místnosti si vezměte kazetu z videa a ze stolu kartu pro vstup do centrální budovy. Vyskočte oknem ven a počkejte si na hlídkujícího mariňáka. Uspěte ho druhou injekcí a jeho tělo odtáhněte za roh aby ho nikdo nemohl spatřit (stejně schovejte i jeho zbraň, která by mohla někoho přilákat). Vezměte si jeho uniformu a vraťte se zpátky dovnitř východního křídla. Pokračujte chodbou až do hlavní budovy a zamiřte do druhého patra. V místnosti s oknem na západní křídlo se převlékněte do řemeslnického úboru a sejděte zpět po schodech dolů. U vstupu do kanceláře viceprezidenta budete prohledáni. Uvnitř si počkejte až se viceprezident Morris vrátí z vycházky se psem a pak jej potichu zabijte. Jeho tělo uložte do almary, ale ještě předtím si nezapomeňte vzít kartu pro vstup do západního křídla. Pak se vraťte do horního patra a po lešení slezte na střechu. Tady si všimněte dvou větracích šachet. U té pravé odložte minu, bude se tu později nacházet váš poslední cíl a takhle si celou práci trochu usnadníte. U vchodu si počkejte až si přijde jeden z federálů zakouřit. Pak se propližte dovnitř a následně do prvních dveří nalevo. Uvnitř bude ještě jeden federál, ale měl by k vám být otočený zády. Pokračujte kradmým pohybem do dalších dveří vlevo a tam se převlékněte do obleku agenta. S novým outfitem můžete bez problémů sejít do spodního patra, až do oválné pracovny, kde dojde k setkání s Markem Parchezzim III.

Po výbuchu vyběhněte na střechu a najděte si nějaký kryt. Na konci střechy na vás čeká albín a v rukou třímá velice silný modifikovaný Colt 1911. Pokud jste na něj nastražili bombu, odpalte jí a rychle běžte co nejblíže, pro případ kdyby jej nezabila. Cesta zpět povede přes lešení do horního patra, kde se převléknete zpět do mariňácké uniformy a projdete až na toaletu v křídle pro turisty. Tam si vezměte svůj oblek a vyjděte přes turniket ven k východu. Pro případ, že byste chtěli k eliminaci obou cílů použít sniperku, proneste jí až na střechu, ze které můžete zabít viceprezidenta při venčení psa. Pak jí opět sbalte do kufru a ten si odložte někde na druhé straně střechy. Ale dejte si pozor aby kufřík nikdo neviděl, jinak by vám ho mohl odnést. Až se vrátíte zpátky na střechu, smontujte pušku a pěkně z dálky zastřelte Albína.

Requiem

Naprosto fantastické zakončení toho dílu a také nejtěžší souboj v celé hře. Stiskněte několikrát šipku vpřed a hitman se začne pomalu probouzet. Existuje několik základních taktik, které vám mohou pomoci, zde si popíšeme jednu z nich. Na začátku je celý čas zpomalen, což vám poskytuje značnou výhodu: Je velice důležité jí využít a během času něž se postavíte na nohy, zastřelit alespoň tři agenty. Pak začne čas plynout normálním tempem. Nejlepší je nejprve zastřelit sedící dvojici po vaší pravici a agenta, který vám stojí u nohou. Pak se zaměřte vlevo a zabijte dalšího agenta, který již bude mít vytaženou zbraň. Další čtyři protivníci jsou u lavic před vámi. Čas již běží normálním tempem, takže se vás budou snažit co nejrychleji obklíčit. Zabijte ještě jednoho a během chvilky se na vaše tělo sesype salva kulek. Jakmile začnete umírat máte poslední šanci a opět výhodu zpomaleného času.

Teď musíte pořádně mířit, protože budete muset zbývající trojici zabít výstřely mířenými na hlavu. Postřílení všech osmi agentů v síni je velice precizní práce, protože v pistolích je pouze devět nábojů. Dobíjení trvá neuvěřitelně dlouho a v podstatě nemáte šanci to stihnout. Po vyklizení pohřební síně od agentů se běžte schovat za betonové stěny za pultem. Novinář, zřízenec a bývalý šéf FBI se mezitím vytratili pryč a další dvojice agentů je již na cestě k vám. Občas se stane, že se k vám vydá pouze jeden z nich a druhý bude hlídat bývalého šéfa u příjezdové cesty. Každopádně si musíte dát pozor abyste neschytali ani jednu kulku, protože vaše životní energie je téměř na nule. Po usmrcení předposledního agenta se můžete vyzbrojit zbraněmi poražených nepřátel a pomalu se přesuňte ke zbylým cílům. V jedné hrobce jsou ještě k nalezení nějaké zbraně pro boj zblízka, pokud máte zájem. U příjezdové cesty z bezpečné vzdálenosti zastřelte oba protivníky a popravte i zbylé dva civilisty. Nesmí zůstat žádní svědci…