Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Welkome to the Movenment

Na začátku zastřelte dvojici hlídkujících protivníků. Pak běžte do malé kontrolní místnosti na konci chodby a červeným tlačítkem si odemkněte dveře vedoucí do velké haly. Až postřílíte všechny tři protivníky v hale pod vámi, tak seběhněte po schodech dolů. Pak zmáčkněte červené tlačítko na kontrolním panelu. V další chodbě vás čeká nepříjemná přestřelka, bude lepší použít samopal. Až na vás protivníci přestanou útočit, pokračujte do chodby vlevo. Projděte kolem dveří vedoucích do skladiště a zastřelte protivníka ve výslechové místnosti. Od něj získáte klíč od skladiště, ve kterém se setkáte s agentkou z úvodní animace.

Po rozhovoru vás čeká první výcviková lekce, ve které se naučíte používat telekinezi (Telekinesis -TK). V první místnosti si vyzkoušejte, jak taková TK funguje. Až budete připraveni na první test, tak pokračujte do další místnosti. Zde si vytvořte ze tří beden schody, po kterých vylezete na zeď. Jednoduše vytvořte malou pyramidu a přelezte po ní do další místnosti. Nyní musíte přesunout bedny malými otvory do sousední místnosti. Nejnižším a středním otvorem to půjde dobře. U toho nejvyššího použijte trik - když bedna levituje, tak na ni zamiřte (zmáčkněte trojúhelník). Pusťte a rychle znovu zmáčkněte L1. To vám umožní povznést bednu o úroveň výš.

V další místnosti si vyzkoušíte, jak se dá TK použít na zneškodnění nepřátel. Zvedněte jednu z beden a když s ní pohybujete směrem k protivníkovi, pusťte L1 .Pokud protivníka dobře zasáhnete, tak by ho měla zneškodnit jediná rána. To samé si vyzkoušejte ještě na dvou fugurantech. Čtvrtého figuranta zvedněte do vzduchu a házejte s ním do zdi tak dlouho, dokud ho nezabijete. Posledního figuranta si pomocí TK přitáhněte až k sobě a ještě ve vzduchu ho zastřelte. Vezměte si jeho zbraň a pokračujte do poslední místnosti. Zde musíte pomocí TK zabít pět protivníků. Doporučujeme vám je přitáhnout pomocí TK a ve vzduchu zastřelit.

Po absolovování výcviku se musíte vydat do místnosti s generátory. Podívejte se na mapu a po schodišti se prostřílejte do veliké haly, kde narazíte na tuhý odpor. Z dálky postřílejte protivníky na ochozu pod sebou a pak seběhněte k žebříku. Po něm slezte ke generátoru.Až je oba vypnete, tak se budete muset prostřílet zpět do chodby se skladištěm. Na jejím konci vás čeká další fáze výcviku. Tentokrát se naučíte užívat zvláštní mód vidění (Remote View - RV). Pomocí něj můžete bezpečně prozkoumávat prostor před sebou. Vše rychle pochopíte. Běžte ke dveřím a aktivujte RV. Doleťte až na konec chodby, kde najdete ovládací panel dveří.

V dalším testu pomocí RV pozorujte muže v modrém overalu. Až půjde směrem od vás, udeřte ho do zad. Pokračujte do malé místnosti, ve které použijte RV na zamčené dveře. Sledujte prtivníka za dveřmi a až bude stát u kontrolního panelu, tak za jeho zády proklouzněte do následující místnosti. Zde použijte RV na pozorování dalších dvou nepřátel. Ve vhodný okamžik je zneškodněte. Na závěr musíte absolovovat malé bludiště. Nejprve běžte doleva a prostřílejte se k ovládacímu panelu. Zmáčkněte červené tlačítko a pak se bludištěm prostřílejte k odemčeným dveřím.

Nyní můžete pokračovat v cestě k výtahu. Dlouhou chodbou rozdělenou na několik částí se prostřílejte až do kontrolní místnosti. V té získáte od protivníka v modrém kartu, která vám otevře výtah. Zmáčkněte červené tlačítko na kontrolním panelu a probojujte se zpět ke dveřím. Ty vedou k výtahu. Zastřelte protivníka vedle výtahu a pak si k sobě pomocí TK přitáhněte jednu z kovových beden. Použijte ji jako štít a projděte ke dveřím, nad kterým je umístěn automatický kulomet (ten bohužel nejde zničit). Vstupem do výtahu úroveň skončí.

2. Something´s Gone Wrong

Běžte do místnosti před vámi a připravte se na další výcvik. Tentokrát se naučíte vysávat z protivníků jejich duševní energii (Mind Drain - MD). V prvním testu oběhněte hromadu beden a libovolným způsobem zneškodněte strážného. Pak podržte R2 a vysajte ho. Pokračujte do další místnosti. Potichu se přibližte k protivníkovi a použijte MD. Pokračujte dál a pomocí MD zlikvidujte dvojici protivníků. Na závěr se dostanete do velké haly, kde je vaším úkolem doplnit si celý ukazatel duševní energie. Pokud se vám nepodaří chytit živého protivníka, tak použijte MD na mrtvoly.

V reálu pokračujte k malému nákladnímu výtahu, kterým musíte vyjet o patro výš. Nahoře se prostřílejte k ovladacímu panelu a po jeho použití sjeďte výtahem zpět dolů. Postřílejte skupinku útočících protivníků a vejděte do chodby s trojicí cel. Běžte k té prostřední a pomocí TK z ní vytáhněte na chodbu vědce stojícího u nádrže s plynem. Zabijte ho a pomocí jeho karty si otevřete zamčené dveře vedoucí do oddělení implantátů. Po krátké animaci pokračujte do další chodby, která vede směrem k hale s mrazícími boxy. Dovnitř se ale nedostanete bez funkčního implantátu. Prostřílejte se tedy do místnosti na konci chodby vpravo. Uvnitř zabijte dvojici vědců. Seberte implantát ležící na stolku vedle poslední postele. Nyní můžete pokračovat do velké haly s několika mrazícími boxy.

Halou jen prijděte do další chodby, ve které najdete dveře vedoucí k hlavnímu počítači (Mainframe). Bohužel jsou zamčené a vy neznáte jejich číslenou kombinaci. Pokračujte tedy až ke dveřím Leonovovy pracovny, před kterou vás čeká krátká animace. Po animaci použijte RV, pomocí kterého se musíte v pracovně podívat na displej umístěný na stole. Z něj získáte čtyřmístný kód, pomocí kterého se dostanete do místnosti s hlavním počítačem. Uvnitř postřílejte všechny protivníky a na konci místnosti se po krátké animaci podívejte směrem doleva. Uvidíte poškozený vstup do ventilace. Vytrhněte ho pomocí TK a pak si pod ventilaci přitáhněte nedaleko ležící bednu.

Vylezte do ventilace a probojujte se do chodby se dvěma ventilátory. Až pobijete všechny protivníky, tak vypněte ventilátor na konci chodby. Nyní můžete pokračovat až ke skladišti hlavic. Po krátkém rozhovoru vás čeká další úkol. Budete muset rozmístit tři bomby, které mají za úkol zničit celou základnu. Nejprve pobijte všechny protivníky v kruhové hale (použijte TK) a pak přeběhněte ke dveřím ze začátku úrovně. Probojujte se až do místnosti, ve které se instalují do bojovníků implantáty. Položte bombu na označené místo a pak pokračujte do místnosti s hlavním počítačem. Po umístění druhé bomby se vraťte do velké haly s mrazícími boxy. Tam umístěte poslední bombu.

Po krátké animaci vás čeká souboj s Leonovem. V jeho první fázi nemůžete útočit přímo na Leonova, takže se zaměřte na vojáky, které na vás posílá. Důležití jsou hlavně ti, kteří červeně blikají. Jde o živé bomby, které musíte pomocí TK házet na mrazící boxy. Jejich exploze postupně zničí všechny boxy a souboj se posune do druhé fáze. V té na vás bude Leonov útočit telekinetickými střelami. Pokuste se jim vyhýbat a na svého protivníka házejte pomocí TK všechny předměty, které můžete zvednout. Pokud vás zasáhne svým ovládacím paprskem, tak vám přehodí ovládání.

Až Leonova zabijete, začne odpočet, během kterého se musíte dostat do základny. Nejprve běžte do místnosti s hlavním počítačem, ze které se musíte ventilací prostřílet do kruhové haly. V té se probojujte přes můstek na druhou stranu a použijte ovládací panel výtahu, který najdete na stěně nalevo od dveří. Až s vámi výtah vyjede do své maximální výšky, tak rychle vyskočte do otevřených dveří (výtah po chvíli spadne). Nyní je před vámi konec úrovně, musíte se prostřílet k přistávací ploše. Vším tím zmatkem vás povedou dveře se zelenými světly.

3. Unfinished Business

Začínáte na přistávací ploše, kde asi skončíte u brutální akce. Přesto se můžete pokusit proklouznout mezi světlomety ke dveřím ve vzdálenějším pravém rohu plochy. Dostanete se do haly plné židlí. Pokud necháte protivníky spustit poplach, budete muset postřílet nejen vojáky útočící z plochy, ale také střelce na ochozu pod stropem. Až bude kolem klid, můžete na pódiu stavět věž z beden. Musíte se dostat na ochoz s upevněnými reproduktory. Dveřmi vyběhněte na střechu, kde na vás čeká Sara. Po rozhovoru slezte po žebříku na zem, kde budete muset absolovovat další telekinetický výcvik.

Tentokrát se naučíte používat kontrolu mysli (Mind Control - MC). Nejprve použijte MC na vojáka za sklem. Až ho budete ovládat, tak zmáčkněte tlačítko na ovládacím panelu. V další místnosti použijte MC na vojáka vlevo a zastřelte jeho kolegu. Pokračujte dál a tentokrát musíte s jedním z vojáků zabít dva kolegy. Pak běžte k červenému barelu a z blízka do něj vystřelte. Tak zabijete ovládaného vojáka. Nakonec se dostanete do velké haly ve které musíte jen s použitím MC zabít celkem pět protivníků. Skrčení opatrně vykoukněte a ovládněte jednoho z vojáků, se kterým se musíte pokusit zabít co nejvíce dalších vojáků. Většinou ale budete muset využít alespoň dva hostitele. Posledního protivníka budete muset zabít pomocí výbušného barelu.

Je na čase si vyzkoušet MC naostro. Vykoukněte zpoza malého domku směrem k bráně a ovládněte jednoho z vojáků, kteří hlídkují na druhé straně. Rychle postřílejte ostatní vojáky a zmáčkněte tlačítko nalevo od brány. Po chvilce by vás měl zastřelit odstřelovač. Napojte se na něj a doběhněte k žebříku v rohu střechy. Zmáčkněte tlačítko napravo od žebříku a pak seskočte ze střechy. Nyní musíte doběhnout k žebříku a vylézt na střechu. Rozstřílejte střešní okno v pravém vzdálenějším rohu střechy a seskočte na hromadu kovových beden. Dál se budete muset prostřílet. Až budou všichni protivníci v hale mrtví, tak pokračujte do sousední haly, kde bude několik dalších protivníků. Po schodech vyběhněte do prvního patra a použijte ovládací panel vedle zářící koule.

Po krátké animaci zastřelte protivníka u schodiště. Získáte do něj kartu, kterou si odemkněte dveře do Barretovi kanceláře. Uvnitř potkáte opět Saru, která pám předá podivný artefakt Luna-1. Po animaci vyběhněte ven z budovy, před kterou musíte najít vojáka s kartou. Až ji od něj získáte, můžete dveřmi mířícími na východ proběhnout do přístavu. Zde vás nejprve krátká animace upozorní na jeřáb, který budete muset použít. Postřílejte hlídky a pak vyběhněte na kontrolní věž, na které musíte použít ovládací panel. Pak můžete přes uvolněný kontejner přelézt do druhé části přístavu.

Zde si opět nejdříve přehrajte animaci, která vás upozorní na kontejner zachycený jeřábem. Pak postřílejte všechny vojáky hlídkující mezi kontejnery a vylezte si na kontejner z animace. Z něj pomocí MD ovládněte vojáka, který hlídkuje v okolí věže (pokud ho zabijete, objeví se vždy nový). Jako ovládnutý protivník vylezte na věž a použijte ovládací panel jeřábu. Seskočte z věže dolů a vraťte se do svého těla. Na kontejneru se dostanete ke střeše, po které můžete přeběhnout do chodby s jedinými odemčenými dveřmi. U nich si vyslechněte krátký rozhovor a po jeho skončení vejděte dovnitř, na zemi uvidíte ležet identifikační kartu. S tou se musíte vrátit až na přistávací plochu, na které celá úroveň začínala. Nakonec stačí vejít do dveří vedoucích na nádraží.

4. Assembling the Pieces

Nejprve zlikvidujte všechny protivníky rozmístěné na nádraží. Pak doběhněte k červenému světlu za cisternou a zatáhněte za páku, která uvolní jeden z vagonů. Proraženým otvorem vběhněte do velké haly, kde musíte nejdříve pobít všechny vojáky. Teprve pak začněte opatrně postupovat směrem k zadnímu levému rohu, ve kterém je umístěn automatický kulomet. Pomocí TK zvedněte jednu z kovových beden a použijte ji jako osobní štít. Dveřmi pod kulometem proběhněte do další velké haly. V té musíte pomocí MC ovládnout protivníka na obrovském stroji nalevo od dveří. Použijte kontrolní panel u kterého stojí, a pak s ním seskočte dolů. Nyní doběhněte ke dveřím, které jste si kontrolním panelem odemkli.

V další hale použijte MC na protivníka před vámi. Doběhněte s ním na konec haly a po žebříku slezte ke krátkému schodišti. Nyní postřílejte několik protivníků, kteří na vás čekají mezi dopravníkovými pásy. Až budou všichni mrtví, proběhněte celou halou až k vysokému žebříku. Vylezte po něm do prvního patra a prostřílejte se na ochoz nad předchozí halou. V malé uzavřené místnosti zmáčkněte tlačítko nalevo od dveří a po aktivaci lisů použijte TK na kovovou bednu. Tím způsobem se dostanete až ke dveřím na druhém konci ochozu.

Na druhém konci haly vyběhněte po dlouhém schodišti na střechu. Zde použijte MC na jednoho z odstřelovačů a pokuste se postřílet co nejvíce protivníků pod sebou. Až budou všichni mrtví, tak střechu oběhněte a dostanete se do místnosti, kterou jste navštívili v předchozí úrovni. Z té pokračujte do dveří, ze kterých na vás vyběhne dvojice protivníků. Po žebříku na konci chodby vylezte do místnosti, ve které vás čeká první fáze souboje s Barretem. Vyhýbejte se předmětům, které na vás hází, a sami mu to stejně oplácejte. Po chvilce ho to přestane bavit a souboj se přesune před továrnu. Zde si dejte pozor hlavně na vagony a kontejnery, které na vás bude Barret házet. Vy se na něj pokuste házet hlavně kovové bedny, které jsou vaší nejúčinější zbraní. Souboj končí ve chvíli, kdy je Barretovo zdraví téměř vyčerpáno.

5. Fears Don´t Lie

Na začátku úrovně odrazte útok několika protivníků. Až se všech zbavíte, pokračujte do budovy, ze které vyběhli. Zničte protivníky na chodbě a pokračujte směrem doprava. Na konci chodby je automatický kulomet, který vás potrápí. Jako štít použijte jednu ze soch, které jsou ale dost malé. Dveřmi pod kulometem se dostanete do laboratoře, ve které vás čeká jen krátká animace. Při cestě zpět použijte opět jednu ze soch jako štít. Doběhněte až ke dveřím naproti výtahu. Postřílejte vojáky v hale se schodištěm a rozhlédněte se kolem. Po stranách haly jsou dvě místnosti a v každé z nich je jeden kontrolní panel. Problém je, že kontrolní panely musíte použít téměř současně (na použití druhého panelu máte jen 5 vteřin). Jděte tedy do jedné z místností a pomocí MC ovládněte některého z vědců v modrém overalu. S ním doběhněte do druhé místnosti a jakmile použijete panel, musíte se vrátit do svého těla. Použijte druhý kontrolní panel a cesta k hlavnímu počítači je volná.

Doběhněte k terminálu, u kterého vás čeká další animace. Po ní absolovujete další výcvik, ve kterém se naučíte používat pyrokinezi (Pyrokinesis - PK). Jde o velmi praktický způsob, jak zlikvidovat protivníky. Nejprve si vyzkoušejte PK na jednu z beden. Pak pokračujte do místnosti, kde uvidíte, jak se může oheň šířit. Ve třetí místnosti budete mít možnost vyzkoušet si PK na lidech. Na závěr vás čeká jako vždy velká místnost, kde budete muste pomocí PK zabít pět protivníků. Díky PK to bude lehký úkol. V reálu se nyní musíte probojovat na chodbu. Zde najdete protivníka, který má u sebe identifikační kartu. Až ji od něj získáte, jděte do výtahu a sjeďte o patro níž.

Vběhněte do prostorné haly, příliš zde ale neváhejte. Protivníků je neomezené množství, takže je nikdy všechny nepostřílíte. Postupujte směrem doprava a doběhněte až k zamčeným dveřím. Naproti nim je vstup do ventilace, který si musíte prorazit. Pokračujte směrem doprava a po chvíli se aktivuje iluze chodeb, které jsou plné kanceláří. Musíte najít dveře se zelenými světly a při tom si dávat pozor na iluze, které se mohou změnit ve skutečné protivníky. Až doběhnete na konec bludiště, čeká vás souboj na hřbitově. Stáhněte se ke hřbitovní zdi a pomocí TK si k sobě přitahujte protivníky. Používejte na ně MD, vysávejte jim duše, až přestanou zářit. Až osvobodíte všechny duše, otevře se hřbitovní brána a vy se vrátíte do reality. Běžte do malé místnosti vpravo, ve které od jednoho z protivníků získejte identifikační kartu. S ní se probojujte k výtahu, kterým musíte sjet o patro níž.

V další honosné hale si vyberte stranu, ze které zaútočíte na kontrolní místnost přímo nad vámi. Opatrně postupujte doprava nebo doleva a zničte kameru, která hlídá bližší schodiště. Pak zničte kameru nad vzdálenějším schodištěm a vyběhněte na ochoz, ze kterého můžete zničit protivníka v kontrolní místnosti. Zmáčkněte tlačítko ovládající dveře a proběhněte rychle do menší haly plné zeleně. Pokračujte do místnosti plné soch, kde vás čeká souboj s Wei Lu. V první fázi budete bojovat se sochami, které na vás pošle. Vždy na ně nejdříve použijte PK a pak na ně pomocí TK hoďte jednu z váz. Až se tímto způsobem zbavíte všech soch, tak vás čeká souboj s velkou zelenou příšerou - jde jen o iluzi. Opět použijte nejdříve PK. Oheň nemá sice na zdraví hlav žádný vliv, ale když obluda hoří, tak na vás neútočí. Díky tomu máte čas zvednout pomocí TK jeden z velkých balvanů, které musíte hodit vždy na jednu ze tří hlav. Až Wei Lu porazíte, probojujte se zpět do haly s výtahem a vběhněte do dveří napravo od něj.

6. Everything We´ve Worked For

Po explozi můstku nejprve zneškodněte všechny protivníky na druhé straně. Pomocí TK přetáhněte dva vytržené kusy podlahy na jejich původní místo. Pak přeskákejte přes ně na druhou stranu. Prostřílejte se do místnosti, ve které na zemi probíjí elektřina. Na druhé straně budou z protějších dveří vycházet protivníci, které musíte pomocí TK dotáhnout do místa výbojů. Tím postupně zničíte všechny probíjející generátory. Až bude dál cesta bezpečná, tak proběhněte do šachty, ve které musíte vylézt po žebříku o patro výš. V tomto patře najdete čtyři místnosti propojené kruhovou chodbou (jde o urychlovač částic). V každé ze čtyř místností je páka, která výboje v kruhové chodbě o něco zrychlí. Postupujte doprava a postupně zatáhněte za všechny páky. Zatáhnutím za tu poslední urychlovač vypnete. Pak stačí prostřílet se do místnosti K3, za kterou je umístěna další kruhová šachta.

Po žebříku vylezte o patro výš a vyjděte do velké místnosti s několika protivníky. Až všechny postřílíte, vběhněte na ochoz, který je zakončen malou kruhovou místností. V ní použijte červené tlačítko a uvidíte animaci s aktivovaným dopravníkovým pásem. Pokračujte do další místnosti, v jejímž středu vidíte malý reaktor. Vojáky na druhé straně snadno zlikvidujete tím, že je naházíte do reaktoru. Až budou všichni mrtví, pomocí TK zvedněte jednu ze skleněných nádob, které leží na dopravníkovém pásu. Otočte se směrem k reaktoru a nádobou mrskněte do pletivového plotu nalevo od reaktoru. Nyní se můžete prostřílet až do chodby za kontrolní místností.

V krátké animaci vejdete do místnosti na konci chodby vpravo. Uvnitř se po rozhovoru se Sarou připravte na skupinku útočníků. Pak si vezměte přístupovou kartu ležící na stole a vyběhněte na hlavní chodbu. Po další krátké animaci zastřelte hořící protivníky a pokračujte směrem doprava. Porozhlédněte se po kovové bedně, kterou budete muset použít na zabarikádování automatického kulometu. Pak se prostřílejte do malé zbrojnice, kde bude další přístupová karta. S ní se snažte probojovat na druhý konec chodby, kde vám karta otevře dveře do malé komunikační centrály. Z protivníka uvnitř vypadne jeho karta, díky které můžete vyjet výtahem o patro výš.

Za dveřmi naproti výtahu bude po krátké animaci následovat souboj s Marlenou. Ta svou myslí kontroluje podivný reaktor. V první fázi unikejte paprsku, který vychází ze středu haly. Už při uhýbání můžete začít pomocí TK zvedat bomby s plynem, které hažte na stroj nad Marlenou. Pokud začne reaktor hlásit přetížení, rychle se schovejte za jedním ze dvou štítů, které se vysunou u východu z haly. Až se vám podaří reaktor zničit, bude následovat přímý souboj s Marlenou. Vyhýbejte se jejím pyrokinetickým útokům a házejte na ni plynové bomby ze stojanu. Pokud bomby na jedné straně vypotřebujete, tak se stojan automaticky naplní. Zkuste házet bomby rovnou ze stojanu, protože tímto způsobem zabijete Marlenu velmi rychle.

7. From the Ether and Beyond

Nejprve zastřelte oba protivníky vysoko nad vchodem do chrámu. Pak si doplňte zásoby munice a lékárniček. Jakmile se přiblížíte ke vchodu, tak se spustí výcvik nového módu vidění (Aura View - AV). V první místnosti aktivujte AV a bedny ležící před vámi uvidíte v nových barvách. V další místnosti pak pomocí AV odhalíte praskliny ve stěnách. V místě prasklin můžete stěnu prorazit holýma rukama. Prorazte si cestu až do místnosti, ve které si můžete pomocí AV prohlédnout nápisy na deskách. Pokračujte až do chodby, která je plná podivných min. Skrčte se a prokličkujte mezi nimi. V poslední místnosti si pak díky AV prohlédnete podivné bytosti z jiné dimenze. Po návratu do reality na tyto bytosti v zápětí narazíte. Vaším úkolem je probojovat se až ke vchodu do vězení, kde najdete Saru.

Po krátké animaci zastřelte útočící bytost a použijte MC na vojáka za mříží. Doběhněte s ním do malé kontrolní místnosti, ve které musíte tlačítkem na kontrolním panelu vysunout mříže. Nyní se probojujte až do velkého sálu, na jehož konci vidíte podstavec. Pomocí TK vyzvedněte na podstavec sochu, která leží nalevo do něj. Díky tomu si otevřete tajný vchod vedoucí do věže. Vejděte do malé místnosti, ve které se s vámi spojí Sára. Po krátkém rozhovoru zvedněte pomocí TK podivný jehlan (díky AV vidíte, že je červený). Pak se s ním vraťte do předchozího sálu. Zde vás čeká nepříjemný souboj se skupinkou protivníků. Až všechny zlikvidujete, tak s jehlanem pokračujte do místnosti, ve které jsou nalevo zamčené dveře. Napravo od nich vidíte v AV červený podstavec. Umístěte na něj jehlan a dveře se odemknou.

Opět zvedněte červený jehlan a po schodišti za dveřmi ho zaneste až do nejvyššího patra (cestou bohužel opět narazíte na bytosti z jiné dimenze). V chodbě nad schodištěm pak jehlan položte na zem a vejděte do prvních dveří vlevo. Dostanete se na velkou terasu, na které už na vás čeká Sara. Po rozhovoru postřílejte útočníky a prorazte podlahu, která je v AV červená. Pod podlahou najdete modrý jehlan, který musíte dopravit do chodby. Na jejím konci najdete dva podstavce po stranách dveří. Na modrý jehlan umístěte modrý jehlan a na červený samozřejmě červený. Po odemčení dveří na vás čeká další úkol. V rozích velké místnosti najdete koule, které jsou v AV barevné. Okolo velké pyramidy uprostřed místnosti najdete barevné mísy, do kterých musíte pomocí TK umístit koule stejné barvy. Až aktivujete artefakt na vrcholu pyramidy, tak k němu vyběhněte a dotkněte se ho.

Po animaci s ovládnutým vojákem projděte uvolněnými dveřmi do dlouhého údolí, na jehož druhém konci najdete velkou satelitní anténu. Dostat se k ní nebude jednoduché. Nejdřív zlikvidujte skupinku vojáků pod vysokým převisem a pak zastřelte odstřelovače na římse nad údolím. Po žebříku vylezte až k němu a pomocí jeho odstřelovačky postřílejte co nejvíce protivníků v okolí antény. K té se pak budete muste prostřílet. Až budou všichni kolem antény mrtví, vylezte po žebříku na vrchol kontrolní věže. Po animaci s použitím antényl slezte opět dolů a probojujte se až do velkého sálu se zvonem. Dveřmi v pravém zadním rohu sálu proběhněte do věže a po schodech vyběhněte až ke vchodu do tajné laboratoře.

8. The Ultimate Power

Doběhněte ke dveřím na konci chodby a pokračujte do laboratoře s několika protivníky. Prostřílejte se na chodbu, kde vás čeká pár dalších vojáků. Až je zlikvidujete, pokračujte doleva a po vyčištění laboratoře použijte AV. Na prostřední tabuli za pultem je napsán čtyřmístný kód, který budete za chvíli potřebovat. Zapamatujte si ho a a chodbou se prostřílejte až do místnosti s buňkou pro dobíjení duševní energie. Skočte do zářícího kruhu a počkejte si, až bude kolem procházet hlídkující protivník. Použijte na něj MC a proběhněte do další části chodby. Zahněte doleva a pokračujte do malé kontrolní místnosti, ve kterém musíte na kontrolním panelu deaktivovat podivné bytosti z jiné dimenze. Nyní můžete sami proběhnout do další části chodby a prostřílet se do místnosti s projekcí měsíce.

Po animaci se vraťte na chodbu a běžte k zamčeným dveřím na jejím konci. Vlevo vidíte oknem do kontrolní místnosti, ve které musíte použít MC na sedícího protivníka. Zmáčkněte tlačítko na kontrolním panelu a dveře v chodbě se otevřou. Pokračujte dál a stejný postup zopakujte v kontrolní místnosti napravo. Nyní můžete vejít do haly, ve které už na vás čeká další nepříjemný protivník. Jeho jedinou zbraní jsou monitory, které na vás bude postupně otáčet. Běžte k němu co nejblíže a všechny monitory mu rozstřílejte (monitory můžete zničit jen ve chvíli, kdy jsou natočené směrem na vás). Bohužel během souboje budou otravovat bytosti z jiné dimenze. Neplýtvejte na ně municí, protože je lepší je házet na monitory pomocí TK.

Až v souboji zvítězíte, pokračujte do tunelu, který končí v obrovské jeskyni. Pozabíjejte všechny protivníky a pak použijte AV. Všude kolem je plno neviditelných min. Seskočte do otvoru uprostřed jeskyně a prostřílejte se až do chodby se zelenými stopami (vidíte je v AV). Sledujte je a až vám cestu zahradí obrovský kus skály, tak na ni použijte PK. Nyní se budete muset probojovat dlouhým tunelem, který je plný min a protivníků. Vaší hlavní zbraní by měly být výbušné barely, které jsou velmi účinné. Nakonec se probojujte až do obrovské kruhové jeskyně, ve které vás čeká závěrečný souboj.

Velmi důležitá je první fáze souboje. V ní si generál nabíjí své zdraví a kolem něj krouží šest kamenných monolitů. Běžte k nim co nejblíže a všechny je zničte pomocí PK. Po jejich zničení posbírejte šest zářících koulí, které z nich vypadly. Jde o mocnou zbraň, pomocí které generála snadno zabijete. Pokud monolity nezničíte včas, tak zbraň získá generál a vy byste ho museli zabít pomocí TK (můžete na něj házet úlomky monolitů). Ve druhé fázi musíte uhýbat před generálovými telekinetickými útoky a sami na něj můžete útočit pomocí své superzbraně. Pokud všechny koule vypotřebujete, tak si je dobijte v zářícím kruhu uprostřed jeskyně (jakmile si koule dobijete, seskočte dolů, protože jinak vás zasáhne tlaková vlna).

Co je co

Levý analog - pohyb

Pravý analog - míření

Křížek - skákání / interakce s okolím

Kolečko - skrčení

Čtvereček - údery pěstí

Trojúhelník - zaměření cíle

R1 - střelba

R2 - MD

R3 - použití optiky u odstřelovačky

L1 - TK

L2 - PK

L3 - přimáčknutí ke zdi

Směrová šipka dolů - přepínání mezi zbraněmi

Směrová šipka doprava - AV

Směrová šipka doleva - RV

Směrová šipka nahoru - MC

Select - inventář / seznam úkolů / mapa